22 Mayıs 2016 Pazar

KORE PİRİNÇ MAKARNASI - DDEOKBOKKI DDEOK (떡볶이 떡)

Ölçüleri siz kendinize göre de ayarlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey pirinç unu, un halinden hamur haline geldiği ilk noktada su eklemeyi bırakmanız. Mümkün olduğunca az su ile hamur haline getirmemiz gerekiyor. Ben Kore'den Berfu arkadaşımın getirdiği yapışkan pirinç unu ile yaptım. Daha önce ülkemizdeki pirinç unlarıyla da yapmıştım. Aldıkları su oranı benziyor. Ama Kore'den gelen pirinç unuyla yaptığım daha lastik gibi oldular ki biz bunu çok seviyoruz.  
Yine de tadını merak edenler için ülkemizdeki pirinç unları da iş görüyor.
Malzemeler
2 Cup Pirinç Unu ( 240 mililitrelik Bardakla 2 Bardak)
300 ml Kaynar Su
1 Çay Kaşığı Tuz
Susam Yağı (Asya Reyonlarında Satılıyor)
Yapılışı
  • Çukur bir cam kasede pirinç unu, tuz ve su kaşıkla karıştırılır. Kasenin üzeri streç film ile kapatılır. Buhar çıkışı için bir kenarı açık bırakılır.
  • Mikro dalgada en yüksek ayarda 2 dakika tutulur. Çıkarıp karıştırılır. Tekrar en yüksek ayarda 2 dakika tutulur.
  • Tezgah susam yağı ile yağlanır. Mikrodalgadan çıkarılan hamur tezgaha alıp bir süre dövülür. Dövme işlemini kavanoz ya da şişe dibi ile yapabiliriz.
  • Güzelce dövdükten sonra hamuru kalınca bir rulo haline getiriyoruz. Ortadan ikiye bölüyoruz. ruloları tekrar yuvarlayarak biraz inceltiyoruz. Her bir ruloyu tekrar ikiye bölüyoruz. Bu işlemi rulolar parmak kalınlığında oluncaya dek sürdürüyoruz.
  • Ruloları yan yana dizip üzerlerini azıcık susam yağı sürüp 7-8 santim uzunluğunda kesiyoruz. Her parçayı elimizde bastırmadan yuvarlıyoruz ki üzerine sürdüğümüz susam yağı her taraflarına sürülmüş olsun.
  • Hazırladığımız ruloları buzdolabı poşetlerine koyup buzluğa koyuyoruz.
  • Hazırladığımız bu miktardaki pirinç makarnası 4-6 kişilik oluyor. 3 poşete ayırırsanız 2 kişilik porsiyonlara bölmüş olursunuz. Lazım oldukça buzluktan çıkarıp kullanabilirsiniz.

Afiyet Olsun ...


4 yorum:

Adsız dedi ki...

Nurdan hanım bazı değişik tariflerinizi severek okuyup not ettim blogunuzu yeni tanıdım ama beğeni ile ayrıldım esen kalın.

Nurdan Özden dedi ki...

Sevgili Evimin Güncesi beğeniniz için çok teşekkür ederim :)) şimdiden elinize sağlık :)

Nurdan Özden dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
美女福利色愛愛直播 dedi ki...

激情影音妹妹
性爱情趣用品
學生集體性派對
巨乳內射多P癡女
寄情築園小遊戲
快速提款
摸乳
現金板
色a片色情自拍影片庫
賭博遊戲

Yorum Gönder

Fikirleriniz benim için çok kıymetli,benimle paylaşırsanız çok sevinirim :))

Related Posts with Thumbnails