4 Mayıs 2015 Pazartesi

CALIFORNIA CEVİZİ ETKİNLİĞİ


11.Mart.2015 günü California Walnut Commission tarafından Mövenpick Hotel İzmir'de İzmirli Yemek Bloğu Yazarları için düzenlenen etkinliğe arkadaşlarımla birlikte ben de katıldım.
Sabah kahvemizi yudumlarken firma yetkilileri tarafından cevizin faydaları hakkında bilgi verildi.Elbette cevizin faydasını bizler de biliyor ve sık sık tükertiyorduk ama verilen bilgiler sayesinde cevizin özellikle kalp ve alzheimer hastalıklarına olumlu etkileri olduğunu öğrendik. Ben zaten tatlılarımda ve salatalarımda hatta ot haşlamalarımda hep kullanırım.Kullanırken de ince kabuğunun acımsı tadını ortaya çıkarmamak için ezme yöntemini kullanmam bıçakla istediğim büyüklükte doğrayarak kullanırım.Umarım cevizin sağlık üzerindeki olumlu etkilerinden faydalanırız.
Ceviz elbette ülkemizde de yetişmekte ama kullanımı üretimden fazla olduğundan dolayı ithal etmek zorunda kaldığımız ürünler arasına katılmış.
Bu bilgileri aldıktan sonra mutfağa geçip Murat şefle çerkes tavuğu,cevizli bezirgani salatalarını yapıp tadına baktık.
Salona döndüğümüzde arkadaşlarlagüzel sohbetler eşliğinde cevizle tatlandırılmış öğle yemeğimizi yedik.
Toplantı boyunca masalarımızın önüne bırakılan cevizleri kabuğu ince olduğu için elimizle kırıp tadına bakma şansımız oldu.
Bu güzel etkinlik için California Walnut Commission'a,Promedia'ya,Hatice Öksüz Hanıma çok teşekkür ederim.

0 yorum:

Yorum Gönder

Fikirleriniz benim için çok kıymetli,benimle paylaşırsanız çok sevinirim :))

Related Posts with Thumbnails